ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
GALATA ANTIQUE HOTEL
Adres
ASMALI MESCİT MH. MEŞRUTİYET CD. NERGİZ SK. NO:10 BEYOĞLU İSTANBUL
Bölge
İst - Avrupa Yakası
Şehir
İstanbul
İlçe/Semt
Beyoğlu
Telefon
90 212 245 59 44
Fax
90 212 245 59 47
Genel Özellikler

"Galata Antique Hotel" Avrupanın en eski ticaret merkezlerinden biri olan Galata ve çeşitli kültürlerin kesişme noktası olan Beyoğlu Tünel meydanında bulunmaktadır.

Galata Antique Hotel 1881 yılında devrin ünlü bir Fransız ailesi olan Decugis'ler için mimar Alexandre Vallaury tarafından yapılmış.
Sanayi-i Nefise Mektebi'nin projesini çizip mimarlık bölümünü kuran Vallaury, İstanbul'da doğmuş Fransız asıllı bir Levanten...
Karaköy'deki Osmanlı Bankası ve Yeni Karaköy Hanı, Cağaloğlu'ndaki Düyunu Umumiye, Tepebaşı'ndaki Pera Palas, Haydarpaşa'daki Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane, Gülhane'deki Arkeoloji Müzesi, Istanbul erkek lisesi, Beyoğlu'ndaki Tokatlıyan Oteli, Markiz pastanesi, Kemal Uzan Yalısı Vallaury'nin eserlerinden birkaçı.

Decugis ailesinin Türkiye' yi terk etmesiyle birlikte el değiştiren bina, 1960'larda otel olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tarafımızdan 2001 yılında, tarihi dokusunun zedelenmemesine büyük gayret gösterilerek özenle yeniden restore edilmiştir.

Galata Antique Hotel' in özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

Tarihi Butik Otel (Turizm Bakanlığı - Özel Belgeli Otel)
Toplam 23 oda (1 Junior Suite, 2 Deluxe, 13 double, 3 triple, 4 single)
Tüm odalar klasik tarzda ve rahat bir şekilde döşenmiş olup her birinde minibar, merkezi ısıtma, banyo, saç kurutma makinası, direkt telefon hattı ve uydu yayın televizyon bulunmaktadır.
Antique Bar, yoğun bir gün sonrasında misafirlerimizin yorgunluklarını atmalarını ve hoş bir vakit geçirmelerini sağlayacak özel bir mekandır.
Otelin giriş katında yer alan Vallaury Cafe-Barda Türk ve dünya mutfaklarından seçkin tatlar misafirlerimizin beğenisine sunulmaktadır.