ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
LAMPA DESIGN HOTEL
Adres
19 MAYIS CD. OPERATOR RAİF BEY SK. NO:35/1 ŞİŞLİ/İSTANBUL
Bölge
İst - Avrupa Yakası
Şehir
İstanbul
İlçe/Semt
Şişli
Telefon
+90 212 230 34 34
Fax
+90 212 230 34 99
Genel Özellikler
Lampa Design Hotel, İstanbul’u hareketli ve merkezi Şişli semtinden keşfetmeye davet ediyor.

Lampa Hotel, antika gaz lambaları ve minimalist endüstriyel mimariyi harmanlayarak farklı bir otel kavramı sunuyor. Bina yapısındaki modern tasarım, otelin sahibi Orhan Utan’nın gaz lambası koleksiyonuyla birlikte, doğal ahşap parke, mermer merdiven, dökme mozaik ve bir çok metal donanımla uyumlu bir karışımda buluşuyorlar. Mimar Selami Çiçek tarafından tasarlanan sanatsal duruşa sahip dış cephede kullanılan detay , benzerlerinden kendisini nazikçe ayıran bu oteli tamamlıyor.

Odalar, değerli sanatçı Fikret Mualla Saygı’nın (1904-1967) sanat eserlerinden esinlenilerek yaratılan benzersiz yatak başları ile aydınlanırken , tasarım ergonomik yatak konsepti, doğal aydınlık cam banyosu ile keyif vaat ediyor.

Lampa Lab, bahçe keyfinde terrarium bitki tasarımları eşliğinde leziz kahvaltıların ve öğleden sonra kahvelerinin keyfini çıkartabilecekleri bir alan sunuyor.

Lampa Design Hotel, misafirperverlikte bütünsel bir yaklaşımı benimserken, sadece mimari ile sınırlı kalmayarak servisin tüm alanlarında tasarım yaklaşımı ile farklı deneyimler sunuyor.