ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
PERA PALACE HOTEL
Adres
Meşrutiyet Caddesi No:52 Tepebaşı Beyoğlu 34430 İstanbul - Türkiye
Bölge
İst - Avrupa Yakası
Şehir
İstanbul
İlçe/Semt
Tepebaşı
Telefon
212 377 40 00
Fax
212 377 40 77
Genel Özellikler

Pera Palace Hotel, 1892 yılında Orient Express'in seçkin yolcuları için açıldı. Otel tarihi boyunca Atatürk, Agatha Christie, Ernest Hemingway, Mata Hari gibi pek çok ünlüyü misafir etmiş ve pek çok tarihi olaya tanıklık etmiştir. Pera Palace Hotel, geçmişin ihtişamını 21. Yüzyıl teknolojisi ile günümüze taşıyor.

Pera Palace Hotel'in 16'sı süit olmak üzere 115 nostaljik odası, tarihi Patisserie de Pera, Orient Bar, akşamüstü çay partilerine ev sahipliği yapan Kubbeli Salon, Agatha Restaurant, Orient Teras ve 380 m2'lik yeni SPA bölümü ile İstanbul’un en popüler noktaları arasında yer almaya hazır.

İstanbul kent kültürünün en değerli simgelerinden olan Pera Palace Hotel, kültürel aktiviteler ile gece hayatının merkezi olan Beyoğlu'nda bulunuyor. Hotel, Atatürk Havalimanı’na 20 km, Tarihi Yarımada’ya 5 km, liman ve Sirkeci Tren İstasyonu’na 3 km mesafededir. Konumu itibariyle İstanbul’un merkezi noktalarını yürüyerek gezme olanağı sunan Pera Palace Hotel’in Haliç’te günbatımı manzarası dünyaca ünlüdür.